و جاهدوا فی الله حق جهاده

سیب سرخی سر نیزه است دعا کن من هم ، این چنین کال نمانم ...به شهادت برسم

و جاهدوا فی الله حق جهاده

سیب سرخی سر نیزه است دعا کن من هم ، این چنین کال نمانم ...به شهادت برسم

دیروز از هر چه بود گذشتیم ؛ امروز از هر چه بودیم.
آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز.
دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود.
جبهه بوی ایمان می داد و اینجا ایمانمان بو می دهد.
الهی نصیرمان باش تا بصیر گردیم.بصیرمان کن تا از مسیر بر نگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم

**پیشاپیش عذر می خوام،،،به علت مشغله ی فراوان نمی توانم دنبال کننده ی خوبی باشم**

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱۳ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۴ ثبت شده است

در بین رزمندگان ، علاقمندان و مشتاقان فرهنگ جهاد و شهادت عملیات والفجر8 و اروندرود جایگاه ویژه ای دارد . فلج شدن عراق در آن برهه ی زمان ، تضعیف و یا به عبارتی متلاشی شدن نیروی دریایی عراق ، افزایش قدرت چانه زنی ایران در محافل بین المللی،برگردانده شدن ورق جنگ به سمت ایران و ... از نتایج غرور آفرین این عملیات بزرگ است .

تاکتیک ها و راهبردهای جدیدی که در این عملیات استفاده شد ، امروزه به عنوان واحد درسی در دانشگاه های افسری سراسر دنیا و مراکز آموزش نظامی جهان تدریس می شود که این خود افتخاری برای ما و جهان اسلام و گواه ابتکار و روح مجاهدانه و جنگ آوری ما ایرانیان است . هدف من از این پست معرفی جایگاه و اهمیت این عملیات نیست - ان شا الله در آینده به آن می پردازم - چیزی که می خواهم به آن بپردازم ارتباط معنوی است که رزمندگان با اروند رود داشتند .

اروند رود از به هم پیوستن رودهای دجله ، فرات و کارون تشکیل می شود . آب اروندرود برای بسیاری از رزمندگان تقدس خاصی داشت چرا که یک سوم آب این رود متعلق به فرات است و این باعث ارتباط معنوی خاصی بین رزمندگان و این رود شده است .(عکس تزیینی است ، اما پر حرف)

یک مداحی زیبا از حاج محمود کریمی در اینجا قرار دادم . از همه التماس دعا دارم.

 

 

 

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۰:۳۰
سیب سرخ

نام مـــــن سرباز کوی عتـــــرت است

 دوره آموزشـــــی ام هیئت اســــــت

 پــادگــانم چـــادری شــد وصــــله دار

 سر درش عکــــس علی با ذوالفقــار

 ارتـــــش حیــــــــدر محـــــــل خدمتم

بهـــــر جانبـــــــازی پی هر فرصتــــــم

 نقش سردوشی من یا فاطمه است

قمقمـــــه ام پر ز آب علقمـــــــه است

رنــگ پیراهــن نه رنــگ خاکــی است

زینب آن را دوختـه پس مشکی است

اســم رمز حمله ام یاس علــــــیست

افســــر مافوق من سید علـــــــیست

 

جهت مشاهده عکس در ابعاد بزرگ تر اینجا کلیک کنید

 

 

 

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۲:۲۷
سیب سرخ

بالاخره دیروز شهدای گمنام طی یک مراسم با شکوه دفن شدند ...

یک بار دیگر مردم ما قدرشناسی خود را به نمایش گذاشتند. . حضور و عملکرد مسئولین واقعا خاطره انگیز بود . چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه از شهدا شرمنده بودیم ، شرمنده تر شدیم.

توفیق داشتم تقریبا یک شبانه روز در آمبولانس حامل یکی از شهدا باشم . اقصی نقاط شهرستان را همراه شهید بودم . زنده بودن شهید شدیدا ملموس بود . هرجا می رفت باهاش ‌بودم . قدم به قدم .

همراهی با یک شهید فوق العاده بود . تا الآن چنین همراهی را با هیچ کسی نداشتم .  اگه توفیق شد در آینده خاطرات همراهی با این شهید رو رو وبلاگ میذارم.

از همه ی مسئولین و دست اندر کاران تشکر می کنم . واقعا کار سنگین و باشکوهی بود . به زودی عکس هایی  که گرفتم رو در وبلاگ قرار می دم ...۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۸:۵۰
سیب سرخ

 داشتیم مى رفتیم به طرف میدان مین براى شناسایى راه کار. مى خواستیم از آنجا کار را شروع کنیم تا به جایى که احتمال مى دادیم تعدادى شهید افتاده باشند برسیم. همراه بچه ها، در منطقه 112 فکه، نرسیده به میدان مین، متوجه سفیدى روى زمین شدم که به چشم مى زد. هر چیزى مى توانست باشد. منطقه را سکوت محض گرفته بود. فقط باد بود که میان سیم هاى خاردار گذر مى کرد...

حتما ادامه مطلب را بخوانید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۶:۱۹
سیب سرخ

c2644769bf00ecbb0f54e820f051f5a5-300.jpg 

در آغـــوش گرفتـــه انـــد و مے آینـــد

 آرام و آهستـــه ، صـــداے استخـــوان هـــا درد را بیشتـــر میکنـــد

بغـــض هـــا سنگیـــن میشونـــد

 آنقـــدر ایـــن حجـــم کوچـــک سنگیـــن میشـــود

کـــه قافلـــه را بـــه زانـــو مے انـــدازد

هنـــوز کــه هنـــوز اســـت در مقابـــل استخـــوان هـــاے بے ســـر شمـــا لال مانـــده ام.

 و در زنجیـــر بے پـــلاک

چقـــدر(گمنـــامے)خودتـــان را بـــه رخمـــان میکشیـــد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۵۷
سیب سرخ

به ادامه نوشته مراجعه کنید...

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۰:۰۰
سیب سرخ

وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم        که در طریقت ما کافریست رنجیدن

 

جانباز دیگری بود که روی ویلچیر نشسته بود ولی اختیار دست و پایش را کامل نداشت. حرف هم نمی‌توانست بزند. به سختی صداهای نامفهوم از گلویش بیرون می‌آمد. رهبر که فهمید جانباز نمی‌تواند حرف بزند ساکت کنارش ایستاد. جانباز دستش را بالا آورد و کشید به صورت و محاسن رهبر. یک بار، دو بار، سه بار. دستش به اختیار نبود و می‌خورد به عینک و صورت رهبر. صدایش از گلو به ناله بیرون می‌آمد. عکاس و فیلم‌بردار و مسئول و خبرنگار و حاضر و ناظر همه به گریه افتادند. رهبر بعد از حدود یک دقیقه دست جانباز را گرفت و گفت: دیگر بسه. یعنی دیگر ناله و ناراحتی نکن. یعنی من متوجه محبت تو شدم. یعنی خودت را اذیت نکن. و دعا کرد: خدا به شما اجر و شفا و صبر بدهد. و من و تو چه می‌دانیم که جانباز قطع نخاع گردنی یعنی چه!؟

(عکس و خاطره مربوط به دیدار آقا و جانبازان قطع نخاع گردنی است.جهت مشاهده فیلم قسمتی از این دیدار که مربوط به احوال پرسی آقا از جانبازان است ، اینجا کلیک کنید.)

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۸:۴۰
سیب سرخ

در دیدار جمعی از معلمان با مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) ، ایشان جمله ای ایراد کردند که به شدت به دل من نشست . ایشان فرمودند:برای یک‌چنین دستگاهی(آموزش و پرورش) هرچه ما هزینه کنیم، هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است .

جمله ، جمله ی بزرگ و پر مغزی است و ارائه ی آن از سوی شخصیت اول نظام حاکی از عمق بینش و دغدغه مندی ایشان نسبت به آینده و جامعه ی فرهنگی کشور که تربیت کننده ی آینده سازان این مرز و بوم هستند ، می باشد .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ ارديبهشت ۹۴ ، ۲۳:۵۴
سیب سرخ

سه روز با معتکفین بودم و دستم کوتاه از دنیا بود که بتوانم مطلبی بگذارم. دل پر بود اما دست کوتاه . دست ، دل را یاری نمی کرد که آن چه که در آن است را منعکس کند .

چشم هایم بعضی وقت ها دلم را دل داری می داد اما بیشتر اوقات بی تفاوت بود .

منتظر دعای دوستانم...

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۱:۱۳
سیب سرخ

بزرگی گفت مراقب دوقطبی شدن فضای جامعه باشید.از یک خانواده گرفته تا یک مسجد ، تا یک مجموعه فرهنگی ، تا یک شهر ، تا یک جامعه ، تا کل کشور.

دو قطبی شدن سازنده نیست ، مخرب است . کسی که این کار را می کند ، اگر بداند چه می کند ، خائن است و اگر ناآگاهانه این کار را می کند ، جاهل است. دو قطبی کردن ، از آب گل آلود ماهی گرفتن است ، بازی کردن در زمین دشمن است ، کامل کردن پازل دشمن است و ...
 


ان شا الله با حرکت در مسیر ولایت و پیروی از سیره ی اهلبیت و منویات امام خامنه ای (مدظله العالی) ،  بتوانیم باعث پیشرفت و سعادت کشور و امت اسلامی بشویم .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ ارديبهشت ۹۴ ، ۰۰:۱۷
سیب سرخ